Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Bakan Georgandas sel felaketinin yaşandığı İskeçe’yi ziyaret etti

26/06/2022

Tarım Bakanı Yorgos Georgandas, İskeçe ova bölgesinde aşırı yağışlardan dolayı sel felaketinin meydana gelen zarar bölgelerini ziyaret etti.

Yaklaşık 45.000 dönüm arazinin etkilendiği bölgede incelemelerde bulunan Georgandas burada yaptığı açıklamada, hükümetin çiftçilerin yanında olduğunu ve son afetlerden etkilenen vatandaşların mahsullerine tazminatların en kısa sürede verileceğini belirtti.

Georgandas bölgede incelemeleri sonrası yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“ELGA (Tarım Tazminatları Kurumu) yetkililerinin bize aktardığına göre, bir çok arazide ürünlerin tamamı zarar görmüş. Bazı yerlerde ise kısmen zarar tespit edilmiştir. Bugün buradaki varlığım hükümetimizin çiftçilerimize verdiği önemi anlatmaktadır. Zararlar acil bir şekilde tespit edilip ödenecektir. Zarar tespiti ile birlikte tazminat başvuruları yapılacak. Amacımız, hızlı ve adil bir şekilde zararların tazminatlarını ödemektir. Maalesef zarar sadece İskeçe’de değil, ülkenin başka yerlerinde de mevcuttur.”

Bakan Georgandas’a İskeçe temaslarına Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios, İskeçe YDP Milletvekili Spiros Çilingiris, İskeçe Eyalet Başkan Yardımcısı Kostas Kurtidis ve Doğu Makedonya Trakya Bölgesi Tarım Tazminatları Kurumu ELGA başkanı Pantatzis eşlik etti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu