Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Azınlık Lisesi mezuniyet töreni rekor katılımla gerçekleşti

25/06/2022

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi mezuniyet töreni, 24 Haziran Cuma akşamı İskeçe’de Apollon salonunda gerçekleşti.

2021-2022 eğitim ve öğretim yılında İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’nden 139 öğrenci mezun oldu. Mezuniyet törenine okul öğretmenleri, öğrenci aileleri ve yakınları olmak üzere yaklaşık bin kişi katıldı.

Ayrıca mezuniyet törenine Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği yöneticileri ile okul yönetimi katıldı.

Okul Aile Birliği’nin öncülüğünde düzenlenen mezuniyet töreni hazırlanan sinevizyon gösterisi ile başladı. Ardından Okul Aile Birliği Başkanı Bingül Tuzlacı günü anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak öğrencileri ailelerini tebrik etti.

Encümen Heyeti Başkanı Erhan Hüseyin Ali de konuşmasında, okul yöneticilerine, Okul Aile Birliği’ne ve tüm öğretmenlere teşekkür etti.

Müdür Yardımcısı Evaggelia Steryanidu, Müdür Selçuk Fehmi, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin ve İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek de törende birer konuşma yaparak öğrencileri, öğretmenleri ve aileleri tebrik ettiler.

Diploma töreninden sonra derece ile mezun olan öğrencilere plaketleri takdim edildi.

Diploma ve plaket takdiminin ardından öğrenciler hep birlikte keplerini havaya fırlatarak mezuniyetlerini kutladılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu