Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İlhan Ahmet şaşırtmaya devam ediyor!!!

09/06/2022

Rodop Miletvekili İlhan Ahmet, yerel Hronos gazetesine yaptığı açıklamalarda, “Azınlığın iç işleri konsolosların görevi değildir” ifadelerini kullandı.
İlhan Ahmet’in bu açıklamaları, kendisinin Azınlık davasına sahip çıkamadığı, kendi sorumluluklarını unutarak başka bir ülkenin diplomatlarına görev ve sorumluklarından bahsetmesi haddini aşan, yorumlar olarak değerlendirildi.

Milletvekili İlhan Ahmet son dönemde azınlık karşıtı söylemleri ile Türk azınlığın tepkilerini üzerine çekmeye devam ediyor.
Kendisine yakın çevrelerden edindiğimiz bilgilere göre İlhan Ahmet’i hükümetin olası bir erken seçim ihtimaline karşılık kendisini yeniden milletvekili seçilememe endişesi sardığı öğrenildi. Bir diğer dikkat çeken nokta da İlhan Ahmet’in halk içinde şirin gözükmeye çalışarak ancak öte yandan da burada görev yapan Türk diplomatlarını ve Türk azınlığı her fırsatta eleştiren Yunan basınını kullanmaya çalışarak göndermelerde bulunması şaşkınlık yarattı.
Hatırlanacağı üzere de Dostluk Eşitlik Barış Partisi kuruluşunun 30. yıl dönümü kutlamaları sırasında bazı iddialar ortaya atılmış ve davetiye krizi yaşanmıştı. Yaşanan gelişmelerle ilgili olarak İlhan Ahmet o günlerde bir radyo programına çıkarak açıklamalarda bulunmuştu. Program sırasında “DEB Partisi bu meclise nah girer” şeklinde ifadeler kullanmış daha sonra da adeta kendisini bilmeyerek yanlış yapmış gibi göstererek özür dilemeye çalışmıştı. İlhan Ahmet’in yaptığı açıklamalar ve son gelişmeler Türk Azınlığında tepkiyle karşılandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu