Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Kişisel Gelişim Atölyeleri’nin son oturumu gerçekleştirildi

30/05/2022

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Mesleki Tanıtım ve Rehberlik Kolu, “Kişisel Gelişim Atölyeleri” çerçevesinde “Ergeni Takdir ve Eleştiri Gücü” konusunu ele alarak, altıncı oturumu 27 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirdi.

Etkinlikle ilgili olarak dernekten yapılan açıklama şöyle:

Lise birinci sınıf öğrencisi Sude Mehmet tarafından hazırlanan ve sunumu gerçekleştirilen çalışmanın başlangıcında ergenlikte fiziksel, bedensel ve duygusal değişiklikler ve ergenlik evrelerine yer verildi. Ardından ergenin görünen ve görünmeyen yüzü, ergen takdir ve eleştiri ister mi, ne zaman, hangi konuda, nasıl eleştiri ve takdir gibi sorular tartışmaya açılarak sohbet ortamı yaratıldı.

Son olarak, bu döneme ilişkin yaşanmış ergenlik anıları ve hikayeleri paylaşıldı ve yorumlandı. Bu çalışma, öğrencilerin bu dönemde yaşamış oldukları duygu durum farkındalığının oluşmasına katkı sağladı. Ayrıca eğitici, öğretici ve keyifli bir zaman dilimi geçirmelerine yardımcı oldu. Drama görseli paylaşımının ardından öğrencilerden gelen olumlu geribildirimler ile etkinlik son buldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu