Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Müftü Mete ve İmam Azizoğlu’nun açtığı davada karar açıklandı

25/05/2022

İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ve Gökçepınar İmamı Erkan Azizoğlu’nun, Gökçepınar’da asker Ahmet Katunlu’nun cenazesinde yaşananlarla ilgili kendilerine yönelik yalancı şahitlik ve iftira yoluyla karalamada bulunulması gerekçesiyle açtıkları davanın sonucu belli oldu.

Duruşmada Müftü Mete ile İmam Azizoğlu’nun savunmasını İskeçeli avukat Yannis Barkas üstlendi. İskeçe Adliyesinde 24 Mayıs Salı günü görüşülen davanın sonucu bugün (25.5.2022) karar bağlandı.

İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ve Gökçepınar İmamı Erkan Azizoğlu, asker Ahmet Katunlu’nun cenazesinden sonra kendileri hakkında Yunanistan bayrağını tabutun üzerinden aldıkları iddiası başta olmak üzere yalancı şahitlik ve iftira yoluyla karalamada bulundukları iddiasıyla Mahitis Gazetesi sahibi Panos Papadopulos, eski ANEL partisi üyesi Hrisa Utsi, Nuri Farzlı ve eski tayinli İskeçe Müftüsü Mehmet Emin Şinikoğlu’na aleyhine dava açmıştı.

Bugün açıklanan mahkeme kararında, suçlamalar “iftira yoluyla karalama” yerine “basit karalama” olarak nitelendirilerek 4 davalıdan üçü suçlu bulundu. Davalılardan Nuri Farzlı ise berat etti. Ayrıca davalılara yönelik kovuşturmanın sona erdirilmesi de karara bağlandı.

Merhum asker Ahmet Katunlu’nun babasının şahit olarak söyledikleri mahkemeye damgasını vurdu. Baba Katunlu’nun söyledikleri yapılan haberlerin asılsız olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

İki gün süren duruşmada İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Gökçepınar İmamı Erkan Azizoğlu, İskeçe Türk Azınlık Milletvekileri Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, eski Mustafçova Belediye Başkanı ve Anamuhalet Lideri Cemil Kabza, Mustafçova BBK Hareketi Başkanı Ahmet Kurt, Çınar Derneğinden Başkan Cengiz Ömer, Bşk.Yrd. Bilal Budur, Genel Sekreter Murat Köse, İskeçe Türk Birliği Genel Sekreteri İsmet Tüccar, Azınlık avukatlarından Ahmet Kara, Adnan Peçenek, Özer Talatoğlu, İskeçe müftülüğüne bağlı din adamları ve soydaşlar hazır bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu