Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Kişisel Gelişim Atölyelerinin beşinci oturumu gerçekleştirildi

23/05/2022

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) bünyesinde faaliyet gösteren Mesleki Tanıtım ve Rehberlik Kolu, 20 Mayıs Cuma günü “Kişisel Gelişim Atölyeleri” çerçevesinde “Duygusal Gelişimde Şemalar” konusunun irdelendiği beşinci oturumu gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili dernekten yapılan açıklamada, “Oturumun başlangıcında lise 1. sınıf öğrencileri Rümeysa ve Emine, hazırladıkları sunumla, Jeffrey Young tarafından Bilişsel-Davranışçı yaklaşımın bir ileri aşaması sayılabilecek yeni bir teorik yaklaşım ve uygulama alanı olarak geliştirilmiş şemalar kavramını açıkladılar. Bu kapsamda şemaların düşünce, duygu, davranış ve ilişki kurma biçimlerimize etkileri üzerine konuşuldu. Bilinçsiz bir şekilde, deneyimlerimize bağlı olarak oluşan şemaların, bu açıdan temel çocukluk ve ergenlik yaşantılarımızda son derece önemli etkiye sahip olduğunun doğru anlaşılmasını hedefleyen oturum, öğrencilerin değerlendirmeleriyle son buldu” ifadelerine yer verildi.

‘Kişisel Gelişim Atölyesi’ çerçevesinde gerçekleştirilen toplantıların, önümüzdeki haftalarda da farklı konu başlıkları altında yapılacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu