Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Meschede derneği Hıdırellez Şenliği düzenledi

09/05/2022

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi Meschede Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, 7 Mayıs 2022’de Hıdırellez Şenliği düzenledi. Dernek lokalinde gerçekleştirilen şenliğe ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu ile ABTTF Başkan Yardımcıları Aydın Ahmet ve Fuat Ali katıldılar.

Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği Derneği Başkanı İbrahim İbram’ın derneğini temsilen ailesiyle birlikte katıldığı şenlik, COVID-19 pandemisi nedeniyle iki seneyi aşkın bir süredir bir araya gelemeyen Batı Trakya Türkleri baharı birlikte karşıladılar.

Ev sahibi dernek başkanı Tuncay Kara Çoban Mehmet’in misafirleri selamladığı etkinlikte ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, Batı Trakya’da ve geniş bir coğrafyada çeşitli ritüelller ile kutlanan Hıdırellez vesilesiyle uzun bir aradan sonra Batı Trakya Türkleri ile yeniden bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını söyledi. Hıdırellez kutlamalarının Batı Trakya Türk toplumunda geleneğin bir parçası olarak kutlandığını söyleyen Habip Oğlu, ev sahibi Meschede Derneği’ne bu geleneği devam ettirmek için gösterdikleri özen ve çaba için teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu