Ana SayfaBatı Trakya HaberFoto GaleriHaberler

Uçurtma Şenliği’ne yoğun ilgi

08/05/2022

Kozlukebir Belediyesi’nin altı yıldan bu yana düzenlediği “Uçurtma Şenliği”, 8 Mayıs Pazar günü Kozlukebir futbol sahasında gerçekleştirildi.

Pandemi nedeniyle iki yıldır düzenlenemeyen 6. Uçurtma Şenliği, 8 Mayıs Pazar günü Kozlukebir köyündeki futbol sahasında gerçekleşti.

Tüm Batı Trakya halkının davetli olduğu Uçurtma şenliği kapsamında; uçurtma, şişme oyun parkı, jonglör, tren ve daha birçok gösteriler yer aldı. Şenliklerde çocukların doyasıya eğlendiği görüldü. Çocuk ve yetişkinlerin yoğun katılımıyla gerçekleşen etkinlikte uçurtmalar uçuruldu, şişme oyuncaklar, tren, yüz boyama, kostümlü animatörler ve palyaçolar çocukların ilgi odağı oldu.

Şenliğe başta ev sahibi Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, ΔΗ.Κ.Ε.ΑΡ Βaşkanı Mutlu Köroğlu, Kozlukebir belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri olmak üzere, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Doğu Makedonya Trakya Eyaleti Başkan Yardımcısı Tarkan Multaza, Eyalet Başkan Danışmanı Ahmet İbram, BAKEŞ Başkanı Hüseyin Bostancı, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan ve civar köylerden binlerce vatandaş katıldı.

Ayrıca Uçurtma Şenliği kapsamında yetişkinler 5 km koşusu, Erkek ve kız çocukları 800 metre koşusu olmak üzere, toplamda 3 kategoride koşu yarışları yapıldı. Bunun yanı sıra futbol turnuvası da düzenlendi. Turnuvada toplamda 18 takım kendi aralarında maç yaptı.

Futbol turnuvasında dereceye giren ve koşuya katılan çocuklara da madalyalar verildi. Ayrıca etkinlikler kapsamında Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet tarafından çocuklara uçurtma dağıtıldı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu