Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Batı Trakya Türk gençliği BATÖB organizasyonu ile buluştu

05/05/2022

Batı Trakya Türk Gençliği Batı Trakya Öğrenci Birliği’nin organizasyonu ile 4 Mayıs Çarşamba akşamı Gümülcine’de bayram yemeğinde bir araya geldi.

Batı Trakya Türk Gençliği Batı Trakya Öğrenci Birliği’nin organizasyonu ile 4 Mayıs Çarşamba akşamı Gümülcine’de bayram yemeğinde bir araya geldi.

Türkiye’de öğrenim gören Batı Trakyalı Türk öğrencilerin oluşturduğu Batı Trakya Öğrenci Birliği (BATÖB) tarafından organize edilen yemeğe Batı Trakya’daki sivil toplum kuruluşlarının gençlik kolları ve Genç Akademisyenler Topluluğu iştirak etti.

BATÖB’ün davetine BTAYTD çatısı altında faaliyet gösteren Genç Akademisyenler Topluluğu (GAT), DEB Partisi Gençlik Kolları, İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu ve Gümülcine Türk Gençler Birliği Yeni Nesil Kolu iştirak etti.

Gümülcine’nin Eşekçili köyündeki ASBA Restoran’da gerçekleşen organizasyona Türkiye Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren video konferans yöntemiyle bağlanarak Batı Trakyalı Türk Öğrencileri bir arada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve öğrencilerin bayramını kutladı.

YTB Başkanı Eren, Yunanistan’da ve Türkiye’de eğitim alan öğrencilerin bir araya gelmesinin çok önemli olduğunu vurgulayarak bu konuda bundan sonra daha çok çalışmalar yapmayı planladıklarını belirtti. Özellikle Yunanistan’da üniversite eğitimi alan Batı Trakyalı gençleri gezi veya gençlik kampı programlarıyla Türkiye’ye getirmeyi arzuladıklarını ifade etti.

Batı Trakya Türklerinin geçmişten günümüze birçok alanda insan yetiştirdiğini ifade eden Eren bu anlamda gençlerin üzerine büyük sorumluluklar yüklendiğini ve Batı Trakyalı gençlerin kendisini çok iyi yetiştirmesi gerektiğini vurguladı. Eren, bu çerçevede YTB’nin de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmek için var gücüyle çalışmaya ve öğrencilere sahip çıkmaya devam edeceğini söyledi.

BATÖB organizasyonuyla 200’den fazla öğrenci bir araya geldi. Birbiriyle tanışma imkânı bulan öğrenciler özellikle yaz aylarında farklı organizasyonlarda bir araya gelmek için değerlendirme yapma imkânı buldular.

Batı Trakya Öğrenci Birliği yapılan organizasyonla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklamada yaptı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu akşam BATÖB olarak Batı Trakya Türk Toplumunun tüm gençlerini tek çatı altında ağırladığımız eşsiz bir gece oldu. Misafirimiz olarak bizlere eşlik eden DEB Partisi Gençlik Kolu, Genç Akademisyenler Topluluğu (GAT), GTGB Yeni Nesil Kolu ve İTB Gençlik Kolu ile hep birlikte bayram sevincini bu gece gönlümüzde hissettik. YTB Başkanı ağabeyimiz Abdullah Eren de kurulan canlı bağlantıyla gecede bizlere eşlik ederek şeref verdiler. Kendilerine katkılarından ve bizlere olan desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz. Bizimle olan tüm Batı Trakyalı kardeşlerimize teşekkür ederiz, daha büyük ve yeni etkinliklerimizde görüşmeyi dileriz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu