Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İlhan Ahmet hatalarına ‘kılıf’ arıyor!

23/04/2022

Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, sadece azınlık sorunlarıyla ilgilenmediği için bazı odakların kendisine “savaş” açtığını söyledi.

Gümülcine’den yayın yapan Hronos radyosuna açıklamalarda bulunan İlhan Ahmet, “Popülizm yaparak oy almak siyasetteki en kolay şey. Zor olan halkın gerçek sorunlarını anlayarak ve dini kullanmadan kanunlara saygılı bir şekilde mantıklı bir tutum içinde olmaktır” diye konuştu.

“Ben sadece Müslümanların değil tüm Rodop halkının milletvekili olmak istiyorum ve öyleyim. Bu durum bazılarını rahatsız ediyor. Bu merkezler, azınlık milletvekilinin sadece belirli konularla ilgilenmesini istiyor” diyen İlhan Ahmet, “Din, siyaset yapılması için uygun yöntem ve yer değildir. Azınlık bu sorunu aşmalı ve daha özgür hissetmeli” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

İlhan Ahmet’in bu açıklamaları, kamuoyunda büyük bir şaşkınlık yarattı. Son dönemde sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ve paylaşımlarla, başta Azınlığın milli kimlik davasından uzaklaştığı izlenimini yaratan İlhan Ahmet’in bu çıkışları; toplum arasında İlhan Ahmet Azınlık sorunlarından neden uzaklaşıyor? sorusu sorulmaya başlandı.

Aynı şekilde bahse konu açıklamaları sırasında, “Popülizm yaparak oy almak siyasetteki en kolay şey. Din, siyaset yapılması için uygun yöntem ve yer değildir” ifadelerini kullanan İlhan Ahmet’in bu sözleri ise, “İlhan Ahmet, Azınlık tarafından kabul görmeyen yaptığı hatalarına ‘kılıf’ arıyor” yorumlarına neden oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu