Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Soydaşlar Kozlukebir belediyesi ile Bursa Büyükşehir belediyelerin iftar programında bir araya geldiler

17/04/2022

Türkiye’den Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Kozlukebir Belediyesi organizatörlüğünde iftar programı düzenlendi.

17 Nisan Pazar akşamı düzenlenen iftar programı, daha önce Satıköyde verileceği duyurulmuş, ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle değişikliğe gidilerek Domruköy kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.

Satıköy gençlerinin büyük katkı sağladığı iftara; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, DEB Partisi Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet, Genel Başkan Çiğdem Asafofoğlu, Azınlık milletvekilleri Burhan Baran ve İlhan Ahmet, DMT Eyaleti Başkan Yardımcısı Tarkan Multaza, DMT Eyalet Danışmanı Cihan İmamoğlu, Trakya Tütüncüler Kooperatifi Başkanı Sinan Ahmet, Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, Batı Trakya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Mehmet Emin Ahmet, Kozlukebir Belediyesi Birlik Listesi Başkanı Erdem Hüseyin, iktidar ve muhalefet meclis üyeleri, köy muhtarları, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Bursa Şubesi Başkanı Ali Emin Latif, eski DEB Partisi Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Türkiye’den diğer misafirler ve farklı köylerden yüzlerce soydaş katıldı.

Program ilahilerin seslendirilmesiyle başladı. Ezanın okunmasıyla hep birlikte iftar yapıldı. Gecenin duasını da İbrahim Şerif yaptı. Daha sonra protokol konuşmalarına geçildi.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A, ANAVATAN TÜRKİYE’YE VE BURSA’YA SELAM VE MUHABBETLERİMİZİ GÖNDERİYORUZ”

Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, “Kardeşliğimizin pekiştirilmesi adına böylesine güzel ve bereketli bir iftar programını gerçekleştirerek, Ramazan ikliminin paylaşılmasına ve kaynaşmaya vesile olduğunuz için sizlere teşekkür ederiz” dedi. Satıköy bayanlarına ve gençlerine de teşekkür eden başkan Ahmet, “Bütün soydaşlarımız adına, suskun dünyanın hür sesi olan, mazlumlara sırdaş olan, gariplere yoldaş olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Anavatan Türkiye’ye ve Bursa’ya selam ve muhabbetlerimizi gönderiyoruz. Rabbim ayağınıza taş değdirmesin. Rabbim yar ve yardımcınız olsun” diye konuştu.

“BİZLER, ANAVATAN OLARAK HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Ali Emin Latif, “Bugün burada kendi köyümde olmak benim için ayrı bir mutluluk. Dernek başkanı olarak bir çok yerde bulundum, ancak insanın kendi doğduğu yer gibi yok. Böyle bir günde oruç açmak paha biçilmez bir mutluluk. Bizler, Anavatan olarak her zaman yanınızdayız. Sizler sevinince bizler daha çok seviniyoruz. Sizler üzülünce, bizler daha çok üzülüyoruz. Bir elmanın iki yarısı gibiyiz. Bursa’daki hemşerilerinizin selamlarını iletiyor ve Ramazanınızı tebrik ediyorum” görüşlerine yer verdi.

Gümülcine Müftüsü İbrahim İbrahim Şerif, iftar sofrasına katılımlarından dolayı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanına, Kozlukebir Belediyesi çalışanlarına ve Satıköy halkına teşekkür etti.

“DR. SADIK AHMET OLMAK ÜZERE DİĞER BÜYÜKLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet’e, Satıköy gençlerine ve bayanlarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Bursa’dan bol bol selamlar getirdik. Hakan Çavuşoğlu’nun eski bakan Cavit Çağlar’ın selamları var. Batı Trakya davasına ömrünü vermiş başta Dr. Sadık Ahmet olmak üzere diğer büyüklerimizi rahmetle anıyorum. Daha şimdiden Kadir Geceniz ve Bayramınız mübarek olsun” ifadelerine yer verdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Kozlukebir Belediyesinin düzenlediği sahur programı ise 18 Nisan sabahı Kozlukebir köyünde gerçekleşecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu