Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Bursa Büyükşehir Belediyesinden Batı Trakya ziyareti

17/04/2022

Bursa Büyükşehir Belediyesinden bir heyet Batı Trakya’yı ziyaret etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesinden bir heyet Batı Trakya’yı ziyaret etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığındaki heyet bugün (17 Nisan Pazar) Gümülcine’de bazı ziyaretler gerçekleştirdi. Belediye başkanı Alinur Aktaş, Bursa milletvekili Atilla Ödünç ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Ali Eminlatif’in de aralarında bulunduğu heyet, ve beraberindekiler Türkiye’nin Gümülcine Başkosolosluğu’nu ziyaret ederek, Başkonsolos Murat Ömeroğlu ile görüştü. Ayrıca konuk heyet ziyaretleri kapsamında Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ve Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan’ı ziyaret ederek bir görüşme gerçekleştirdiler.

KABİR ZİYARETİ

Daha sonra konuk heyet ve beraberindekiler, Batı Trakya Türklerinin merhum lideri Dr. Sadık Ahmet’in kabrini ziyaret etti. Kabir ziyareti sırasında Belediye Başkanı Alinur Aktaş ver beraberindekileri, Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Onursal Başkanı Işık Sadık Ahmet, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve parti yöneticileri karşıladı.

Daha sonra mezarı başında belediye başkanı Alinur Aktaş, Kur’an-ı Kerim okuyarak dua etti. Dr. Sadık Ahmet’in Batı Trakya Türkleri için sembol bir isim olduğunu söyleyen Aktaş, bu davaya sahip çıkan başta eşi Işık Sadık Ahmet’i ve parti yöneticilerini tebrik ederek çalışmalarında başarı dileklerinde bulundu.

Sadık Ahmet’in eşi Işık Sadık Ahmet, bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı belediye başkanı Alinur Aktaş ve beraberindekilere teşekkür ederek Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk halkına selamlarını iletti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu