Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Müftü İbrahim Şerif, Azınlık basını ile bir araya geldi

11/04/2022

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, 11 Nisan Pazartesi akşamı Azınlık basını mensuplarına iftar yemeği verdi.

Eşekçili köyünde bir lokantada iftar yemeğinde Azınlık basını temsilcileriyle bir araya gelen müftü İbrahim Şerif, iftar yemeğine katılan davetlilere teşekkür etti.

İftar yemeği sonrası basın mensuplarına kısa bir konuşma yapan Şerif, “Bu akşamki toplantımız siyasetten uzak olarak, sadece gazeteci arkadaşlarla birlikte olmak istedik. Hiçbir beklentimiz olmaksızın, sadece sevdiğimiz saydığımız insanlarla bu iftar sonrasında biraraya geldik. Basın, bir milletin toplumun gözü kulağı bilgi kaynağıdır. Azınlıkta gazeteci olmak daha da zordur. Ben de bu mesleği biraz yaşamış bir kişiyim. Geçtiğimiz yıllarda bir süre Hakka Davet Dergisinin sahipliğini yaparak yayınlanmasına katkı sağladım. Daha sonraki yıllarda da diğer arkadaşlarla birlikte Mihenk dergisinin çıkmasına katkı sağladık. Dolayısıyla sizler çok kutsal bir görev yapıyorsunuz. Sizler aynı zamanda azınlığın hafızasınız. Onun için sizlere müteşekkiriz” diye konuştu.

Son Azınlık Azınlık basını temsilcilerine tavsiyelerde bulunan müftü İbrahim Şerif sözlerini, “Son olarak sizlere, şahsi ve özel menfaatlerinizin dışında, azınlığın menfaatlerinizi düşünmenizi tavsiye ediyorum. İnancımız bu şekilde olduğu zaman doğru yoldan sapmamız mümkün değildir. Allah elinize, dilinize ve kaleminize sağlık ve kuvvet versin” diyerek tamamladı.

İftar yemeğinde Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif’e, Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet eşlik etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu