Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Soydaşlar Büyük Derbent’teki iftarda buluştu

10/04/2022

Meriç iline bağlı Büyük Derbent köyünde 9 Nisan Cumartesi akşamı iftar programı düzenlendi.

Βüyük Derbent köyündeki iftara Türkiye’nin Gümülcine Muavin Konsolosu Barış Çulha, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, Gümülcine Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve parti yöneticileri, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan ve bölge halkı katıldı.

İftar sonrası Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif yaptığı paylaşımda, “Bu akşam Evros-B.Derbent köyü kardeşlerimizin daveti üzerine iftar sofralarına misafir olduk. Yerküremizi henüz terk etmeyen pandemi bizlere geçmiş yılları özletiyor. Herşeye rağmen köy halkına gönülden teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

DEB Partisi’nden de yapılan açıklama şöyle:

“DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu 9 Nisan 2022 tarihinde Evros-Meriç iline bağlı Büyük Derbent köyünde geleneksel olarak düzenlenen iftar programına katıldı. Genel Başkana DEB Partisi yöneticilerinin yanı sıra birçok MYK ve AP adayı da eşlik ederken DEB Partisi sabık Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş da iftar programında yer aldı. Geleneksel olarak düzenlenen bu iftar programının hayırlara vesile olmasını diler, manevi duyguların yoğun olarak yaşandığı bu günlerde toplumsal birliğin sağlanmasına vesile olan herkesi tebrik ederiz.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu