Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Azınlık Ortaokul ve Lisesi Okul Aile Birliği iftar programı düzenledi

09/04/2022

İskeçe Azınlık Ortaokul ve Lisesi Okul Aile Birliği’nin düzenlediği iftar programı 8 Nisan Cuma günü gerçekleştirildi.

Okulun spor sitesinde gerçekleştirilen iftar programına öğrenciler, veliler, öğretmenler, soydaşlar, Batı Trakya Türk Azınlığı kurumlarının başkan ve yöneticileri, İskeçe Belediye Başkanı Manolis Çepelis, milletvekilleri Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran ile müftüler Ahmet Mete ve İbrahim Şerif ve Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu katıldı.

İftar programına katılan konuklar okul öğrencileri tarafından kapıda karşılanırken, iftar öncesi canlı olarak ney ve gitar dinletisi gerçekleştirildi. Ezanın okunmasıyla spor sitesini dolduran yaklaşık 700 kişi hep birlikte iftar açtı. İftar duasını Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif yaptı. Okul Aile Birliği Başkanı Bingül Tuzlacı yaptığı konuşmada emeği geçenlere ve tüm konuklara teşekkür etti. Etkinlikte, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, DEB Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu, İskeçe milletvekilleri Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran, İskeçe Belediye Başkanı Manolis Çepelis, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ile Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu da birer konuşma yaptı.

Kurum ve kuruluş temsilcileri ve davetliler daha sonra spor sitesi tesisinde sohbet etme fırsatı buldu.

Etkinliğe katılanlar arasında İskeçe Belediye Başkan Yardımcısı Suha Bekiroğlu, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet, BAKEŞ Başkanı Hüseyin Bostancı, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği yönetim kurulu üyesi Bahri Belço da yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu