Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

ÜLKÜ haber sitesi Rusya’dan kaynaklı siber saldırıya uğradı

08/04/2022

ulkugazetesi.net haber sitesi 7 Nisan 2022 Perşembe günü itibariyle, Rusya’dan bir siber saldırı girişimine maruz kaldık.

Aralarında ÜLKÜ Gazetesi haber sitesinin de yer aldığı bir çok site, Rusya’dan kaynaklı siber saldırıya maruz kaldı, söz konusu sitede bazı bilgiler silindi ve geçici olarak yayınlarına ara vermek zorunda kaldı.

Site sunucu yetkilileri tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu gün öğleden sonra Rusya’dan bir siber saldırı girişimine maruz kaldık, bu nedenle güvenlik ve hesap verilerinden ödün vermemek için tüm hizmetlerin kapatılmasına karar verildi.

Bu saldırılar son aylarda bir miktar yoğunlukla gerçekleşiyor, ancak Ukrayna’da savaşın patlak vermesinden bu yana, Rus bilgisayar saldırıları yoğunlaştı, bu nedenle tetikte olmak için hızlı tepki verebildik.

Teknisyenlerimiz ve cPanel yöneticilerimizle durumu görüştükten sonra yavaş yavaş servisleri geri yüklemeye başladık. Hizmetler, 20:30 (İspanya saati) civarında çalışır hale geldi, ancak çok sayıda istek DNS hizmetinde arızalara neden oldu. Bu arızalar ülkeye bağlı olarak düzensiz bir şekilde çözülmüştür.

Şu anda sunucuların veri dökümünü gerçekleştiriyoruz ve önümüzdeki birkaç saat içinde hizmet normale dönecek.

Web sitenize erişilemiyorsa, endişelenmeyin, belirttiğimiz gibi, güvenlik amacıyla yeni bir veri dökümü gerçekleştiriyoruz ve tamamlandığında, hala erişilemeyen birkaç web sitesi tekrar çevrimiçi olacak.

Hafta sonu boyunca, gelecekte bu tür saldırıları daha iyi bir şekilde püskürtmek için daha derin eylemler gerçekleştireceğiz.

Sizi bilgilendirecek başka bir haber varsa, yeni bir e-posta ile iletişim kuracağız.

Bir kez daha özürlerimizi yineliyoruz ve AtresHost da dahil olmak üzere, çabalarıyla projelerini gerçekleştiren herhangi bir kişinin huzurunu bozmaya çalışan herhangi bir bilgisayar saldırısını reddediyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu