Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

‘Balkan Kolunda Kadın Olmak’ projesi devam ediyor

28/03/2022

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği ve İskeçe Müftülüğü organizasyonu ile gerçekleşen “Balkan Kolunda Kadın Olmak” projenin beşinci hafta toplantıları gerçekleşti.

Projenin beşinci hafta sunumları 23 Mart Çarşamba günü Gökçepınar ve Ketenlik köylerindeki etkinliklerle devam etti.

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği ile  İskeçe Müftülüğü organizasyonu ile gerçekleşen projenin beşinci hafta toplantısı 23 Mart Çarşamba günü saat 19:30’da Şahin Karaca Ayşe Kültür Merkezinde Şahin Eğitim ve Kültür Derneği’nin çatısı altında yapıldı. Projenin beşinci hafta sunumları 27 Mart Pazar günü saat 15:00’da Gökçepınar köyünde, saat 17:30’da ise Ketenlik Halk Kütüphanesi’nde gerçekleşti.

İskeçe Müftülüğü ile BTAYTD’nin birlikte yürüttüğü ‘‘Balkan Kolunda Kadın Olmak” isimli proje çerçevesinde BTAYTD Başkanı ve Dahiliye Uzmanı Dr. Hüseyin Baltcı; Şahin, Gökçepınar ve Ketenlik köylerindeki konuşmalarında “İç Hastalıkları Tıbbi Birimi Hangi Hastalıklara Bakar? ve Sağlıklı Yaşam” konularını ele aldı. İskeçe Müftülüğü Eğitim Şube Müdürü Mustafa Trampa ise, “İslâm’ın Sağlığı Koruma Konusunda Öngördüğü Tedbirlerin Başında Gelen Koruyucu Hekimlik” konusunda katılımcılara bilgiler verdi.

Son olarak BTAYTD’nden yapılan açıklamada, “Ramazan ayı dolayısıyla ara verilen Balkan Kolunda Kadın Olmak projesinin konuşmacıları, Batı Trakyalı kadınlarımızla 11 Mayıs 2022 tarihinde tekrar bir araya geleceklerdir. 9 Nisan Cumartesi günü projeye dahil olan Şahin, Gökçepınar ve Ketenlik bayanlarına iftar programı düzenlenecektir” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu