Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Mucize Tiyatrosu” üyelerinden Selanik ziyareti

26/03/2022

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) çatısı altında faaliyet gösteren Mucize Tiyatrosu üyeleri, 26 Mart Cumartesi günü Selanik’e bir gezi programı düzenledi.

BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı’nın da eşlik ettiği program kapsamında katılımcılar, Atatürk Evi’ni ve Türkiye’nin Selanik Başkonsolosu Efe Ceylan’ı ziyaret etti.

Ziyaretle ilgili olarak Selanik Başkonsolosluğu’nun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) bünyesindeki Mucize Tiyatro öğretmen, öğrenci ve velilerinin Atatürk Evi’ni ziyaretlerinden memnuniyet duyduk. BTAYTD yönetimine çalışmalarında başarılar diler, Mucize Tiyatro’ya gönül veren gençlerimizin hayallerinin gerçekleşmesini temenni ederiz.”

BTAYTD tarafından ziyarete ilişkin yapılan açıklamada, “Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği çatısı altında faaliyetlerini yürüten Mucize Tiyatrosu çocukları, velileri ve gönüllüleri Dünya Tiyatrolar Günü vesilesi ile Selanik’e günübirlik bir kültür turu düzenledi. Gezi kapsamında Atatürk’ün evini ziyaret eden grup, BTAYTD Başkanı Dr. Hüseyin Baltacı’nın da katılımı ile Türkiye Cumhuriyeti Selanik Başkonsolosu Sayın Efe Ceylan ile görüşme fırsatını buldu. Görüşme esnasında “Okutan Anne Projesi” sorumlusu Sevtap Hint de proje hakkında bilgi verdi. Akabinde Beyaz kule ziyareti ve tekne turu gerçekleştiren grup güzel anılar ile geri döndü” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu