Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Balkanların Bozkurtu Sadık Ahmet’e Armağan” kitabı yayımlandı

22/03/2022

Batı Trakya Türklerinin merhum lideri Dr. Sadık Ahmet’i anlatan, “Balkanların Bozkurtu Sadık Ahmet’e Armağan” adlı kitap yayımlandı.

Berkan Yayınevi tarafından okuyucularıyla buluşan kitap, Prof.Dr. Saadettin Yağömur Gömeç, Prof.Dr. Feyzan Göher ve Doç.Dr. Hüsne Hilal Şahin editörlüğünde hazırlandı.

Kitapla ilgili olarak kitap kapağında şu bilgilere verildi:

“Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sınırları dışında milyonlarca Türk yaşıyor. Bu insanlar hergüne anavatan Türkiye’nin kendilerine uzanacak elinin hayaliyle uyanıyorlar. Yalnızlık ve ezilmişliğin içerisinde bazen aralarından bir Bozkurt çıkarak onlara umut oluyor. Bu yiğitlerden biriydi Sadık Ahmet. İşte biz de onu ve onun kutlu Türklük davasını unutturmamak için vefâkar arkadaşlarımız ile hatırasına bir armağan kitabı hazırlamaya çalıştık. Bu vesileyle hepsine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Eksik, yanlış veya unuttuklarımız var ise Türk milletinden özür diliyoruz. Hiçbir menfaat beklemeden milletine hizmeti kendisine vazife bilen Sadık Ahmetler var olduğu müddetçe, asil Türk milletinin hangi coğrafyada olursa olsun yaşayacağı ve onun sırtının yere gelmeyeceğine inancımız tamdır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu