Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Meteoroloji uyardı… Kar geliyor!

20/03/2022

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugünden itibaren öğleden sonra kötüleşecek olan hava koşullarıyla ilgili olarak acil durum bülteni yayımladı.

Açıklamada, Salı günü ise yoğun kar yağışı uyarısında bulunulurken, olumsuz hava koşullarının Çarşamba (23 Mart) gününe kadar devem edeceği belirtildi.

Yarından itibaren beklenen hava koşulları şöyle:

-Önümüzdeki Pazartesi (21 Mart) günü Teselya, Sterea, Evia ve doğu ve orta Mora’da düşük rakımlı bölgelerde orta yoğunlukta kar yağışı meydana gelirken, Girit’in dağlık ve yarı dağlık bölgelerinde yerel olarak yoğun kar yağacak.

-Salı (22 Mart) günü kar yağışı Sterea, Evia, Teselya, Sporades, orta Makedonya (çoğunlukla Halkidiki) ile doğu Makedonya ve Trakya, doğu Mora’da öğle saatlerinden itibaren kademeli olarak yoğunlaşacak. Öğle saatlerinden akşam saatlerine kadar, yukarıdaki bölgelerin kıyı bölgelerinin yanı sıra Kiklad Adaları ve Oniki Adalar’da yerel olarak şiddetli yağışlar olacak.

-Çarşamba (23 Mart) kar yağışı öğleden sonra kademeli olarak zayıflayarak doğu Sterea, Evia ve Girit ile sınırlı olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu