Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Vatandaşlar büyük bir çaresizlik ve öfke içinde”

18/03/2022

Değişim Hareketi (KİNAL) Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, Kalkınma Bakanlığı yasa teklifinin görüşüldüğü meclis genel kurulunda söz aldı. Ahmet konuşmasında, Başbakan Miçotakis’in ulusa seslenişte dile getirdiği halkın zorluk ve kaygı içinde olduğu ifadelerini eleştirerek, “Vatandaşlar yalnızca zorluk ve kaygı içinde değil, vatandaşlar asıl büyük bir çaresizlik ve öfke içinde.” dedi.

Başbakanın açıkladığı tedbirlerle vatandaşların çaresizliğinin ve öfkesinin iyileşmeyeceğini belirten İlhan Ahmet, “Hükümet tedbir almakta zaten geciktiği gibi, geç de olsa ilan edilen bu tedbirler, vatandaşın enerji krizi gibi olumsuzluklarla baş etmesinde yetersiz kalıyor.” diye konuştu.

Milletvekili Ahmet, “Eğer ki, hükümet, toplumun özellikle savunmasız ve zayıf kesimini gerçekten umursuyorsa, Değişim Hareketi (KİNAL) olarak sunduğumuz önerileri benimsemeli ve acilen uygulamaya koymalıdır. Orta sınıf vatandaşlarımızı gerçekten umursuyorsanız, toplumun çoğunluğunu oluşturan bu kesim için, az gelirli kesim gibi pahalılık dalgasından ağır şekilde etkilenenler için bir şey yapmak istiyorsanız, bizim sunmuş olduğumuz önerileri bir an önce benimseyin.” dedi.

İlhan Ahmet şöyle devam etti: “Değişim Hareketi (KİNAL) olarak sunduğumuz tekliflere, 4 aydır hükümetten cevap bekliyoruz; zorunlu tüketim maddeleri için bir tavan fiyat (narh) koyun.

Özel elektrik şirketlerini vergilendirin. Temel ihtiyaç mallarında KDV’yi düşürün. Yakıtta özel tüketim vergisini düşürün. Asgari ücrette makul artış yapın. Düşük maaşlı emeklilere, sosyal yardım primi (EKAS) verin.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu