Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Yalanları kaybetme korkusuna kapılmışlara bırakıyoruz”

16/03/2022

SİRİZA Partisi Rodop İli Koordinatör Vekili ve milletvekili adayı Özgür Ferhat, Avrupa Birliğinin yeni tarım politakalarıyla ilgili açıklamalarına eleştirilerde bulunan çevrelere cevap verdi.

Ferhat açıklamasında, ” Biz doğru bildiğimiz yolda, ciddi çalışmalarla, halkla samimi ilişkimizle gerçek hayatımıza ve siyasetimize devam ediyoruz. Vaatler ve yalanları kaybetme korkusuna kapılmışlara bırakıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Yeni oluşan şartlarda (savaş, iklim krizi, ekonomik koşullar ve büyük üretici kesimlerinin birincil üretimden uzaklaşması) ülkeleri ve AB’yi öncelikli olarak, olası bir yiyecek krizinin önüne geçebilmek için ana besin maddelerine ve gıda üretimine teşvik etme ve yönlendirme düşüncesine girmiştir” diyen Ferhat söz konusu açıklamalarına tepki gösteren çevrelere cevap verdi.

Özgür Ferhat patığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

Biz doğru bildiğimiz yolda, siyasetimize devam ediyoruz”

“Bu konuda ilk açıklamayı şahsen geçtiğimiz günlerde yapmıştım ve akabinde doğrulanan tespit ve tahminimiz Avrupa tarım komisyonunda ve AB Bakanlar Kurulunda acil olarak görüşüleceği açıklanmıştır.

Bu konuda asılsız ithamlarda bulunup akıllarınca beni diğer üreticilerimizle (Rodop ilimizde çoğunlukta olan tütün ve pamuk üreticilerimizle) karşı karşıya bırakabileceklerini düşünen bazı çevreler karalama politikasıyla bir yere varacaklarını sanmaktadırlar.

Benim siyasi hayatım ve literatürümde, kişi veya kişilere özel saldırı yahutta söylenenleri çarpıtarak politik çıkar elde etme özellikleri kati suretle olmadı ve olmayacaktır.

Toplumumuzun her kesiminden kabul ve onay görmemiz bu kesimleri o kadar rahatsız ediyor ki, siyaset üretip kendilerini geliştireceklerine benimle uğraşmayı kendilerine görev edinmişler.

Halkım ve Azınlığımızın bana ve partim SYRİZA’ya verdiği büyük destek neticesinde bölgemiz adına üst düzey temsiliyeti ve nihai siyasi galibiyetimizi sağlamamız mümkündür ve gerçekleşeceği tarih yakındır.

Biz doğru bildiğimiz yolda, ciddi çalışmalarla, halkla samimi ilişkimizle gerçek hayatımıza ve siyasetimize devam ediyoruz. Vaatler ve yalanları kaybetme korkusuna kapılmışlara bırakıyoruz.

Biz yönetim programlarımızla, gerçek ve ciddi çalışmalarımızla, icraatlarımızla insanlarımızın refahı için var gücümüzle mücadelemize devam ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu