Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Gıda Mühendisliği bölümü tanıtıldı

11/03/2022

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) çatısı altında faaliyet gösteren Mesleki Tanıtım ve Rehberlik Kolu, 9 Mart Çarşamba günü lise öğrencilerine yönelik “Gıda Mühendisliği” konulu çevrimiçi bir söyleşi gerçekleştirdi.

Söyleşiye konuşmacı olarak Hacettepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü mezunu Fuat Çolak Ahmet katıldı. BTAYTD’ne gençlere sunduğu mesleki rehberlik hizmetinden dolayı teşekkür eden Çolak Ahmet, Gıda Mühendisliğinin eğitim süreci hakkında bilgiler verdi. İlgili öğrencilerin matematik, fizik ve kimya gibi fen derslerinde başarılı olmaları gerektiğini belirten Çolak Ahmet, azimle çalıştıktan sonra aşılamayacak engel olmadığını vurguladı. Yüksek lisans eğitiminin zaruri olmadığını belirten Çolak Ahmet, uzmanlık alanları hakkında bilgiler verdi. Ayrıca gıda mühendisliğini istihdam açısından da değerlendiren konuşmacı bölümün kazandırdığı avantajları aktardı.

Son olarak kendi meslek hayatındaki tecrübeleri paylaşan Fuat Çolak Ahmet, öğrencilere eğitim sonrası süreçte izleyebilecekleri yollar hakkında tavsiyelerde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu