Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Milletvekili ilhan Ahmet Keridis’i kınadı

08/03/2022

Rodop ili KİNAL Partisi Milletvekili ilhan Ahmet, Yeni Demokrasi Partisi (YDP) Milletvekili Dimitris Keridis’in Ukrayna’da yaşananlardan “Sadece beyaz ırktan olan Ortodokslar ve Avrupalılar arasında olduğu için üzüntü duyduğunu, eğer bu savaş, Afrikalılar veya Hristiyan olmayanlar arasında yaşansaydı üzülmeyeceği” şeklindeki ifadelerine tepki gösterdi.

YDP milletvekili Keridis’in açıklamalarını insanlık dışı ve kabul edilemez olarak nitelendiren Ahmet, söz konusu ifadeleri esefle kınadığını belirtti.

Milletvekili İlhan Ahmet tarafından yapılan açıklama şöyle:

“YDP milletvekili sayın Keridis’in bir TV programında sarfettiği insanlık dışı kabul edilemez ifadelerini esefle kınıyorum.

Bir savaş esnasında yaşanan ölüm, sefalet, sürgün ve tüm diğer trajik sonuçlar, savaşa katılan her ülkeyi ve tüm insanları ilgilendirir.

Savaşın doğurduğu bu insanlık dramı, hangi kıtada yaşadıklarına, hangi renkte olduklarına, kökenlerinin ne olduğuna ve hangi dine mensup olduklarına bakılmaksızın tüm insanları kapsar.

Bu bakımdan sayın Keridis’in, Ukrayna’da yaşananlardan “Sadece beyaz ırktan olan Ortodokslar ve Avrupalılar arasında” olduğu için üzüntü duyduğunu, eğer bu savaş, Afrikalılar veya Hristiyan olmayanlar arasında yaşansaydı üzülmeyeceğini dile getirdiği bu alaycı ve küçük düşürücü ifadeleri asla kabul edilemez.

Avrupa Birliği’nin ortak değerlerine, kültürüne ve insan hakları anlayışına çok uzak bu açıklamaları kınıyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu