Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

DEB Partisi’nden Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj

08/03/2022

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Asafoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kadın hakları konusuna, dünya çapında verilen önemin artmasının sonuçlarından birisi olarak 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasını kabul etmiştir.

Sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Kadınların, her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sağlaması ve hayatın her alanında etkin bir şekilde yer alması gerektiğinin altını bir kez daha çiziyorum.

Toplumların gelişmişlik ölçülerinden biri kadınlara verilen değer, aldıkları eğitim, ekonomik, siyasi, sosyal ve kültürel hayatta edindikleri yerdir.

Tüm kadınların toplumda hakettikleri gerçek değeri bulmalarına ve sorunlarına çare olmasını, katkı sunmasını arzuluyorum. Bu özel günde tüm kadınlarımıza hakettikleri saygı ve değerin gösterildiği, güzel günler temenni ediyor; Başta Batı Trakya Müslüman Türk kadınlarımızın ve tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu