Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Çocuklarımız Azınlık okullarından eğitim hayatlarına başlamalıdır”

06/03/2022

SİRİZA Rodop İli Koordinatör Vekili ve milletvekili adayı Özgür Ferhat, Batı Trakya Türklerine çocuklarını azınlık okullarına göndermeleri çağrısında bulundu.

Güçlü bir Azınlık için Azınlık okullarına hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini belirten Ferhat, “Bunu başarabilmemiz ve mücadeleyi kazanabilmemiz için çocuklarımızı Azınlık okullarımıza gönderip okullarımızı erimekten ve yok olmaktan kurtarmamız en büyük görevlerimizdendir” ifadelerine yer verdi.

Konuyla ilgili Özgür Ferhat yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Çocuklarımızın eğitim hayatlarında ilk ve en önemli olan temel basamak ilköğretim okuludur. Her sorumluluk sahibi ebeveynin amacı çocuklarının en iyi şekilde eğitim alıp kademeli eğitim sisteminde ilerleyerek, tahsilini tamamladıktan sonra topluma verimli ve donanımlı bireyler olarak katılmalarıdır.

Bir öğrencinin başarısı için eğitim ve öğretimin sağlayabileceği kaynakların yanı sıra manevi ve kültürel değerlerimizin, kimliksel varlığımızın, kökenimizin ve toplumsal yapımızın korunması çocuklarımızın Azınlık okullarından eğitim hayatlarına başlamalarından geçmektedir. Azınlık eğitiminde yüzlerce sorunla karşılaşsak ta, üst düzey ve çağdaş bir eğitim ve öğretim sistemi amaçlayan mücadelemizden vazgeçmemeliyiz.

Bunu başarabilmemiz ve mücadeleyi kazanabilmemiz için çocuklarımızı Azınlık okullarımıza gönderip okullarımızı erimekten ve yok olmaktan kurtarmamız en büyük görevlerimizdendir. Güçlü bir Azınlık için okullarımıza hep birlikte sahip çıkıyoruz, geleceğe umutla bakıyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu