Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Burhan Baran İskeçe Esnaf Odası’nı ziyaret etti

05/03/2022

İskeçe KİNAL Milletvekili Burhan Baran, İskeçe Esnaflar Odasını ziyaret etti. Baran, Başkan Nikos Grigoriadis, Genel Sekreter Yorgios Artopios ve Halkla İlişkiler Müdürü Mihalis Spanidis ile görüştü.

Ziyaret sırasındatarafların, pahalılık başta olmak üzere bölgedeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin karşılaştığı sorunların ele alındığı belirtildi.

Milletvekili Baran, Esnaftlar Odası Başkanının, özellikle ülkedeki ekonomik krizden ve son senelerde yaşanan pandemiden dolayı yıllardır mücadele eden esnafın zor zamanlar geçirmesinden duyduğu endişeyi dile getirdiğini, sektörün her geçen gün artan ekonomik sorumluluklarını karşılamakta zorlandığını vurguladığını belirtti.

Baran konuyla ilgili basın açıklamasında, “Daha önce de defalarca dile getirdiğim gibi esnaflarımızın hükümet tarafından uygulanan ağır ekonomik politikanın yarattığı yoğun baskıdan nefes alabilmeleri için acil ve ciddi bir desteğe ihtiyaçları olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Özellikle ekonomik sınırlarına ulaşan tüm küçük ve orta ölçekli işletmeleri hükümetin desteklemesi şarttır. Çok geç olmadan ekonomimizin en önemli direğinini oluşturan esnaflarımızın işlerine son vermemeleri için bu sektörün maddi olarak destek alması hayati önem taşımaktadır.” ifadelerini kullandı.

Baran, “Şahsen Değişim Hareketi – PASOK partisi vekili olarak kendi ve de partimin sunduğu önerileriyle, orta ölçekli işletmelerin ve de zorda bulunan esnaflarımızın yanında olacağıma, hükümetin irade eksikliğinden kaynaklı bu sorunla sonuna kadar mücadele edeceğime söz veriyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu