Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Amerika BTTDD’den Bursa Şubesi’ne ziyaret

19/02/2022

New York’ta faaliyetlerine devam eden Amerika Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Başkanı Necati Aga ve eşi Hadiye Aga, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’ni ziyaret etti.

Ziyarete ilişkin BTTDD Bursa Şubesi’nden yapılan açıklama şöyle:

“New York’ta faaliyetlerine devam eden Amerika BTTDD Başkanı Necati Aga ve eşi Hadiye Aga’dan derneğimize bir ziyaret gerçekleştirildi. Mimar Sinan Parkı’nda BTTDD Bursa Şubesi girişimleriyle yaptırılan

gezisi ile başlayan ziyaret, derneğimiz merkezinde sıcak bir atmosferde devam etti. BTTDD Bursa Şubesi’nin faaliyetlerini yakından takip ettiğini ve altı yıldır iş başında olan yönetimin icraatlarını takdir ettiğini söyleyen Aga, uluslararası platformda Batı Trakyalılar lehine her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade etti. Kendilerini Bursa’da ağırlamaktan son derece memnun olduklarını belirten BTTDD Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Emin Latif’te konuşmasında Başta Bursa ve Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanında ki Batı Trakyalıların haklarını her platformda dile getirmeye devam ettiklerini, yönetimde bulunma nedenlerinin Batı Trakya’ya karşı bir sorumluluk olduğunu, birlik ve beraberliğimize karşı nifak tohumları ekmeye çalışanlara asla meydanı boş bırakmayacaklarını ifade etti.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu