Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

1100 Porsche’nin bulunduğu devasa gemide yangın çıktı!

18/02/2022

Lüks araçların bulunduğu geminin kargo ambarında yangın çıktı. Gemide 1100 Porsche dahil olmak üzere binlerce aracın taşındığı belirtildi.

1100 Porsche de dahil olmak üzere binlerce araç taşıdığına inanılan devasa bir kargo gemisi Perşembe günü 22 mürettebatının gemiden kurtarılmasının ardından alev aldı ve Azor açıklarında sürüklenmeye başladı.

10 Şubat’ta Almanya’nın Emden kentinden hareket eden ve Çarşamba günü Davisville, RI’ye varması planlanan 1100 Porsche’nin bulunduğu devasa gemide yangın çıktı!adlı geminin kargo ambarında Çarşamba sabahı yangın çıktı. , bir gemi izleme web sitesine göre. Portekiz kuvvetleri Çarşamba günü mürettebatı tahliye etmek için harekete geçtiğinde, gemi Portekiz ada bölgesi Azor Adaları’ndaki Terceira Adası’ndan yaklaşık 200 mil uzaktaydı.

Yetkililere göre, mürettebat üyelerini yakındaki Portekiz adası Faial’a sürükleyen bir helikopterin de dahil olduğu “son derece yetenekli ve fiziksel olarak zorlu” operasyonda hiçbir kurtarıcı veya mürettebat üyesi yaralanmadı.

650 fitlik, 60.000 tonluk kargo gemisinin envanterinin ne kadarının yangında kaybolduğu ve yetkililerin kazaya uğrayan gemiyle nasıl ilgileneceği belirsizdi. Kargo firmasına hemen ulaşılamadı.

Bir otomotiv web sitesi olan Drive, Volkswagen Grubu’nun 189 Bentley de dahil olmak üzere yaklaşık 4.000 aracın gemide olduğunu tahmin ettiğini bildirdi.

Porsche Cars Kuzey Amerika sözcüsü, şirketin 1.100 otomobilinin gemide olduğunu, ancak araçların akıbetinin bilinmediğini söyledi. Arabaları için endişelenen müşterileri bayileriyle iletişime geçmeye teşvik etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu