Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberlerSonDakika

Şapçı Maronya Belediyesinde neler oluyor? Hesap sordular!

17/02/2022

Şapçı Maronya Belediyesi “Vatandaşların Bağımsız Toplumu” Liste Başkanı Apostolos İoannou, Belediye Başkanı Dinos Haritopoulos’u belediyeyi yönetmekte yetersiz kaldığını ve belediyenin trajik durumundan da başkan Haritopoulos’un sorumlu olduğunu belirtti.

Belediye Başkanı Haritopoulos’un 2019 yılında belediye yönetimini 500.000 euro bütçe ile aldığını hatırlatan İoannou, 2021 yılına gelindiğinde bu miktarın tükendiğini ve 2022 yılı bütçesinden de yüzde 60 kullanıldığını ifade etti.

Gelinen noktada, Şapçı Maronya Belediyesini ‘belediyedeki trajik durum’ sözleriyle değerlendiren İoannou, hali hazırda faturalanmış bazı kamu kurumlarına, müteahhitlere, tedarikçi bazı özel ve tüzel kişilere, tamirhanelere ve hizmet şirketlerine bugüne kadar faturalanmamış ve gerçek tutarı bilinmeyen borçların olduğunu belirtti.

Son olarak İoannou, Şapçı Maronya belediyesine çeşitlik konularda verilen destek miktarlarının belediye meclisi gündemine getirilmesi ve belediye başkanının konu hakkında bilgi vermesini talep etti.

İoannou, belediye başkanı Dinos Haritopoulos’tan çeşitli konularda destek amaçlı belediyeye aktarılan aşağıdaki konularda bilgi vermesini istedi:

-Doğu Makedonya Trakya Eyaletinden tarım alanından kullanılmak üzere 250.000 euro.

-İçişleri Bakanlığından su kıtlığı için 225.000 euro.

-İçişleri Bakanlığından su taşkınlığı ve doğal afetler için 200.000 euro.

-İçişleri Bakanlığından yangınla mücadelede 90.000 euro.

-COVID-19 nedeniyle yaklaşık 200.000 euro.

-İçişleri Bakanlığından olağanüstü durumlarda kullanılmak üzere yaklaşık 300.000 euro.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu