Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberlerSonDakika

Gümülcineli soydaş Türkiye’de ameliyat oldu… Beyninden 8 santimetrelik tümör çıkarıldı

07/02/2022

Beyin tümörü teşhisi konulan 55 yaşındaki Gümülcineli soydaş Rıdvan Buzancı, ameliyatını Türkiye’de oldu.

Gümülcine’de yaşayan Buzancı, bir süre önce boyun fıtığı nedeniyle hastaneye başvurdu.

Yunanistan’da boyun fıtığına yönelik tedavi gören Buzancı, durumunun ağırlaşması üzerine daha kapsamlı olan üniversite hastanesine müracaat etti.

Burada yapılan ileri tetkikler sonucu beyninde tümör olduğu anlaşılan Buzancı, ameliyatı için araştırmalara başladı.

Rize’de görev yapan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Osman Ersegun Batçık’la iletişime geçen Buzancı, doktorun talebi doğrultusunda uçakla Trabzon’a gitti.

Trabzon Havalimanı’nda Dr. Batçık tarafından karşılanan hastanın, kentteki özel bir hastaneye yatışı yapıldı.

Bir günde tetkik ve radyolojik incelemeleri tekrarlanan ve ameliyata hazırlanan Buzancı, Opr. Dr. Osman Ersegun Batçık tarafından acil ameliyata alındı.

Yaklaşık 6 saat süren ameliyatın ardından Buzancı’nin beynindeki 8 santimetrelik tümör başarıyla alındı.

“EKSTRA TEHLİKELİ BİR NOKTADAYDI”

Opr. Dr. Osman Ersegun Batçık, AA muhabirine, hastanın bir doktor arkadaşının vesilesiyle 4 gün önce kendilerine ulaştığını söyledi.

Hastanın tümörünün kötü huylu ve büyük olduğunu belirten Batçık, “Kitle hastanın konuşma, hareket, duygu ve durum bölgesindeydi. Hastamızda duygu, durum bozukluğu vardı ve hareketlerini yavaşlatmıştı. Yaklaşık 8×8 civarında büyük bir tümördü. Beyin tümörlerinin hepsi tehlikelidir ama bu ekstra tehlikeli bir noktadaydı. Şu an gayet iyi, takiplerini yapıyoruz.” diye konuştu.

Hastanın kardeşi Adnan Buzancı de ağabeyinin boyun fıtığı ile ilgili belli aralıklarla kliniklerde tedavi gördüğünü ifade ederek, “Son aldığımız tetkikte aslında boyun fıtığından ziyade biraz da beyin kısmında, kulağın sağ tarafında büyük bir kitle bulunduğunu ve böyle bir kitlenin de hayati tehlikesi olduğunu söylediler. Anlık olarak Türkiye’de bir planlama yaptık.” diye konuştu.

Buzancı, Yunanistan’daki doktorların da hastalığın ağır seyrettiği, ivedilikle ameliyat gerektirdiği bilgisini verdiğini anlatarak, bu kapsamda karar vererek, hastalarını bir gün içerisinde hastaneden gerekli imza ve çıkış işlemlerini yaparak Trabzon’a naklettiklerini aktardı.

Trabzon’dan memnun kaldıklarını vurgulayan Buzancı, “Buradaki hizmetten memnunuz, çok hızlı şekilde olması için gerekeni yaptılar. Hocama çok teşekkür ediyorum. Hastalık ve ameliyat sonrası süreçte ciddi ilgi alakası var. Süreçten memnunuz. Tümörün ağırlık seviyesine baktığımızda 8 santimetre, tabiri caizse bir yumruk büyüklüğünde tümör oradan temizlendi.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu