Ana SayfaHaberler

“Hükümet olarak sorumluluklarınızı bir an önce üstlenin”

31/01/2022

Değişim Hareketi (KİNAL) Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, iktidardaki Yeni Demokrasi Partisi hükümetini düşürme yönünde SİRİZA Partisi tarafından sunulan gensoru önergesi görüşmelerinde söz aldı.

Meclis genel kurulunun 30 Ocak Pazar günkü oturumunda konuşan milletvekili İlhan Ahmet hükümete yüklenerek, covid-19 pandemisiyle mücadeledeki düşük aşılanma oranları, geçtiğimiz yıl yaşanan yangın ve sel felaketleri ile son olarak karla mücadeledeki yetersizlikleri nedeniyle eleştirdi.

İktidara, ‘Hükümet olarak sorumluluklarınızı bir an önce üstlenin’ çağrısı yapan milletvekili, ‘Daha kaç kez halktan özür dileyeceksiniz?’ diye sordu:

“Son günlerde halktan yükselen tek bir ses var, ‘artık sorumluluklarınızı üstlenin, sorumluluklarınızdan kaçmayın!’ diye iktidara haykırıyorlar. Çünkü karşılarında, her fırsatta vatandaşlara yükümlülüklerini ve sorumluluklarını hatırlatan, hâlbuki kendi ise sorumluluktan kaçan, sadece mazeretler ve karşılıksız özür sunan bir iktidar var.

Kaç kez ‘özür’ dilenir ki? Yazın yangın, sonbaharda sel, şimdi ise kar. Her üç afette de hükümet sadece hayal kırıklığı yaratmadı, yönetim beceriksizliğiyle de felaketi getirdi.”

İlhan Ahmet konuşmasında, gölge kabinede sorumlu olduğu Dijital Yönetim Bakanlığı hakkında da tespitlerde bulunarak, özellikle telekomünikasyon ve internet hizmetlerindeki astronomik fiyat tarifeleri ile artan siber dolandırıcılık konusundaki başarısız politikaları eleştirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu