Ana SayfaHaberler

Yeni uygulamalar yarın başlıyor, restoran ve kafelerde kısıtlamalar kaldırılıyor

30/01/2022

Pandemiye yönelik sağlık kısıtlamalarına ilişkin dün yayınlanan Ortak Bakanlık Kararı, 31 Ocak Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak. Söz konusu yeni düzenlemeler 7 Şubat Pazartesi günü saat 06:00’ya kadar geçerli olacak.

Alınan yeni karara göre devlet dairelerine, bankalara, marketlere, kilise ve benzer ibadethanelere diğer kapalı alanlara girişlerde, aşı sertifikası veya hastalık geçirdiğine dair belge veya COVID-19 koronavirüs (PCR veya hızlı test) için negatif tanı testinin doğrulanması gerekecek. 4-17 yaş arasındaki reşit olmayanlar için ise alternatif kendi kendine test beyanı sunabilirler.

Kafe ve restoranlarda müzik ve saat kısıtlaması kaldırıldı

Kafe ve restoranlarda yarından itibaren müzik ve saat kısıtlaması kaldırıldı. Bunun yanında diğer kapalı alanlarda geçerli olan kuralların yanı sıra işletmelerde çalışan personel yüksek solunum korumasına sahip maske (FFP2 veya N95) veya çift maske kullanma zorunluluğu geçerli olacak.·Daha önceden geçerli olan masa başına 6 kişi sınırlaması geçerli olup, masalarda müşterilere yönelik dezenfeksiyon bulundurma ve son olarak personelin yanı sıra müşteriler işletmeye gelirken, yada işletmeden çıkarken, hareket ederken maske takma zorunluluğu geçerli olmaya devam edecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu